/ Gündem

Kasapoğlu: Ankara sporun da başkenti olacak

09 Ekim 2020
A

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'nın sporun da başkenti olacağına inandığını dile getirirken,"Sporu tabana ne kadar çok yayarsak, spor kültürünü ne kadar çok güçlendirirsek, spordaki başarımız, uluslararası anlamda olimpiyatlarda, şampiyonalarda çok daha güçlü seviyelere gelecek’’ dedi.


Bakan Kasapoğlu, Altındağ ilçesinde inşa edilecek 9 spor tesisinin temel atma törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin son 18 yılda her alanda zirveye oynadığını  kaydederken, tesisleşme anlamında bir devrim gerçekleştirildiğini n altını çizdi. Bakan Kasapoğlu, "Ülkemizin zirveye olan iddiasını her alanda sürdürdüğünün hep birlikte şahitleriyiz. Sporcu gençlerimizi yarınlara çok daha güçlü hazırlamak, bu anlamda da her türlü imkanı gençlerimizin, sporcularımızın önüne sermek bizlerin görevi" dedi.

Bakan Kasapoğlu, bu çıtayı her geçen gün daha yükseklere taşıman gayreti içinde olduklarını belirterek, "Bu tesislerle... Gerek Altındağ'da gerek Ankaramızın diğer noktalarında yükselen, yükselecek olan tesislerle birlikte inanıyoruz ki Ankaramız sporun da başkenti olacak" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, eksik neyse tamamlayacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Gençlerimizden, milletimizden, kadınlarımızdan özellikle istirhamımız bu tesisleri gece gündüz demeden doldurmaları. Çünkü tesislerimiz insanımız, gençlerimiz, sporcularımızla güzel. Spor yapan, sporu yaşam tarzı olarak benimsemiş millet olma yolunda çalışmamız gerekiyor. Sporu tabana ne kadar çok yayarsak, spor kültürünü ne kadar çok güçlendirirsek, spordaki başarımız, uluslararası anlamda olimpiyatlarda, şampiyonalarda çok daha güçlü seviyelere gelecek. İnanıyoruz ki Altındağ'dan, Ankaramızın tüm diğer noktalarından, ülkemizin dört bir yanından yarınların Avrupa, olimpiyat şampiyonlarını, yıldızlarını, dev adamlarını inşallah hep birlikte yetiştireceğiz."

Bakan Kasapoğlu, sporun birkaç branştan ibaret olmadığının altını çizerek, "Pek çok branşı vatandaşlarımızın, gençlerimizin ilgisine sunma gayretimiz var. Bu tesisler eskrim, judo, güreş, yüzme, okçuluk gibi her alanda gençlerimizi yetiştirecek tesisler. İnanıyorum ki başkanımız ve ekibi bunları en hızlı şekilde halkımızın kullanımına sunma noktasında çalışacaklar, çalışıyorlar. Biz de bütün imkanlarımızla, ülkemizin dört bir yanında olduğumuz gibi Altındağ'ın, değerli komşularımızın da yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Balcı: "Altındağ'da spor, Sayın Bakanımızın sayesinde adeta şaha kalacak"

Törende konuşan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ise sporcunun destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Bu tesisler sayesinde inanıyorum ki geleceğin şampiyonları Altındağ'dan yetişecek. Altındağ'da spor, Sayın Bakanımızın sayesinde adeta şaha kalacak’’ diye konuştu.

Temeli atılan ve Altındağ'da yapılacak spor tesisleri ise şöyle:

‘’Sporcu fabrikası (Ulubey mahallesi), 5 bireysel antrenman salonu (Beşikkaya, Yıldıztepe, Karapürçek, Gültepe, Karacaören mahalleleri), 1 okçuluk tesisi (Doğantepe mahallesi), 2 yüzme havuzu (Battalgazi ve Feridun Çelik mahalleleri).’’

Kaynak:http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/208765/ankaramiz-sporun-da-baskenti-olacak.aspxYORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 242614
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.