/ Eğitim

345 Gençlik Merkezinde EBA Eğitim Seferberliği

22 Eylül 2020
A

Bakan Kasapoğlu: 325 Gençlik Merkezimizde EBA Eğitim Seferberliği Başlattık


Covid 19 ile mücadele kapsamında uzaktan eğitim alan öğrencilere destek olunması noktasında gençlik merkezleri üzerinden hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “345 Gençlik Merkezimizi uzaktan eğitim döneminde ‘EBA erişim noktaları’ olarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmaması adına elimizdeki bütün imkanları seferber ediyoruz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, internet veya bilgisayar sıkıntısı sebebiyle EBA derslerine giremeyen gençlere destek olunması adına gençlik merkezlerindeki inovasyon ve deneyap teknoloji atölyelerinde gerekli alt yapı çalışmalarının hızla tamamlandığını söyledi.

Söz konusu alanların pandemi koşullarına uygun şekilde düzenlendiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimiz; maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gönül rahatlığı ile gençlik merkezlerimizde derslerini takip edebiliyor” ifadelerini kullandı.

Gençlik merkezlerinin pandemi sürecinde birçok önemli çalışmaya imza attığını belirten Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Merkezlerimiz bu zorlu süreçte siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Destek Grupları’nda aktif görev alma, gençlik merkezi faaliyetlerini online platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, EBA eğitim seferberliğiyle de okulların başladığı dönemde yine gençlerimizin yanında olmaya devam ediyor.”

Kaynak:http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/199214/bakan-kasapoglu-345-genclik-merkezimizde-eba-egitim-seferberligi-baslattik.aspx

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 913975
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.