/ Eğitim

Türkiye’nin Medya Temalı İlk Gençlik Merkezi “AKADEMİ BEYOĞLU”

22 Eylül 2020
A

Türkiye’nin 81 ilinde 345 gençlik merkezi vasıtasıyla gençlere kendilerini geliştirme imkânı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin medya temalı ilk gençlik merkezini İstanbul’da kurdu.


Dijital çağın gereksinimlerine uygun şekilde tasarlanan akademide; radyo-tv stüdyosu, ses kayıt, portatif sahne, yazılım kodlama, siber güvenlik, web ara yüz, network sistemleri, dijital tv laboratuvarı, dijital radyo laboratuvar, robotik kodlama atölyesi, greenbox, E- Spor gibi çok sayıda uygulama laboratuvarları ve atölyeler bulunuyor.

 Akademi Beyoğlu’nda , Görsel Sanatlar ve Sahne Atölyesi (Fotoğrafçılık, Halk Dansları, Kaligrafi, Karikatür ve Mizah, Kukla Atölyesi, Tiyatro), Kişisel Gelişim Atölyesi (Diksiyon ve Spikerlik, Münazara, Drama, İşaret Dili, Girişimcilik, Sosyal Medya Yönetimi) derslerinin yanı sıra kişisel gelişim kursları, etkili ve hızlı okuma, yabancı dil eğitimi ve üniversite hazırlık kursları başta olmak üzere birçok konuda eğitimler de veriliyor.

Akademi ayrıca mini sinema salonu, müzik odası ve çok amaçlı salon ile söyleşi, panel gibi kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Merkezde ayrıca gençlerin hem kahve içip hem kitap okuyabilecekleri Akademi Kafe de bulunuyor.

Koronavirüs nedeniyle eğitimler çevrimiçi platform üzerinden yapılıyor

Akademi Beyoğlu Gençlik Merkezi uygulamalı medya eğitimlerinin 1. döneminde gençlere ücretsiz kamera çekim teknikleri, video kurgu, grafik tasarım ve fotoğrafçılık gibi eğitimler verilerek bu alanda temel yapı oluşturuldu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covıd-19) salgını nedeniyle eğitimler çevrimiçi platform üzerinden yapılıyor. Medya Arkası üst başlığında; temel kurgu ve video teknikleri, yazarlık, fotoğrafçılık, dijital tasarım, haberleri okuma kılavuzu, diksiyon ve spikerlik, youtube atölyesi alanlarında uzaktan eğitim yoluyla dersler düzenleniyor.

Kasapoğlu; “Gençlerin idealine her alanda destek vermeye devam ediyoruz ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin dünyada genç nüfusun yoğun olduğu ülkelerin başında geldiğini belirterek, “Ülkemizin bu potansiyelini doğru değerlendirmek adına çalışıyoruz. Gençlerimize sporda, bilimde, sanatta, teknolojide kısaca her alanda destek veriyoruz. Onlara iyi bir rehber, iyi bir yol arkadaşı olma gayretindeyiz. Medya temalı Gençlik Merkezimizde sinema, müzik ve medya alanında eğitimler veriyoruz. Gençler burada modern stüdyolar ve atölye ortamında pratik kazanma şansı yakalıyorlar. Gençlerimizi her şeyin çok hızlı değiştiği bir dünyada geleceğe güçlü hazırlamak için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak:http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/199255/yesilcamin-golgesinde-gelecegin-medyacilari-yetisiyor-akademi-beyoglu.aspx

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 472693
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.