/ Gündem

21 Eylül'de seyretilmiş eğitim nasıl olacak

14 Ağustos 2020
A

Bilim Kurulu’nun ‘okulların en az bir ay daha açılmaması’ yönündeki tavsiye kararının ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin başlamasına karar verdik” dedi.


21 Eylül'de seyretilmiş eğitim nasıl olacak: 
Bilim Kurulu’nun ‘okulların en az bir ay daha açılmaması’ yönündeki tavsiye kararının ardından açıklama yapan Milli
Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin başlamasına karar verdik” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Selahattin Gelbal, Bakan’ın açıklamalarını şu sözlerle değerlendirdi: “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklaması ‘
hibrit eğitim’ modeline benziyor. Hibrit eğitim modeli hem dersleri yüz yüze işlemek hem de yüz yüze dışındaki eğitimlerden yararlanmak demek. Bunlar online da olabilir, asenkron dediğimiz video izletilmesi şeklinde de olabilir. Online derste görüntü olmadığı için çocuğun aktif katılıp katılmadığı belli olmuyor.Online eğitimde de tek sorun öğrenci görüntülü bağlanmaz ise takibi imkansız hale geliyor.

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 710794
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.