/ Gündem

Uzaktan eğitim gelecek yıl da devam edecek mi?

08 Haziran 2020
A

Uzaktan eğitim gelecek yıl da devam edecek mi? Ziya öğretmen buluşmalarının adresi bu kez Kahramanmaraş'ta Kahramanmaraş'ın merkezinde ilçelerinde ve köylerinde görevli yüzlerce öğretmen buluşmaya katıldı. Bakan Selçuk uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içinde olduklarını söyledi


Uzaktan eğitim gelecek yıl da devam edecek mi?

Ziya öğretmen buluşmalarının adresi bu kez Kahramanmaraş'ta Kahramanmaraş'ın merkezinde ilçelerinde ve köylerinde görevli yüzlerce öğretmen buluşmaya katıldı. Bakan Selçuk uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içinde olduklarını söyledi.

Öğretmenler tüm öğrencilerine ulaşabilmek için ürettikleri çözümleri, ders notlarını okulda çoğaltarak evlere bıraktıklarını, bayramda çocuklara şeker ve hediyeler götürdüklerini, özel gereksinimli öğrenciler ile telefonda ders yaptıklarını kapı önü sohbetleri ile Hasret giderdiklerini anlattı.

Öğretmenlerin özverisi sayesinde Türkiye'nin uzaktan eğitimde önemli bir yerde olduğunu ifade eden Bakan Selçuk,  “Biz meslektaşız. Çocuklar için aynı amaca yönelik olarak çalışıyoruz. Beraberce bir işi yükleniyor olmak birlikte bu ülkenin çocuklarına hizmet ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum “ dedi

Salgın sürecinde fayda gördükleri uzaktan eğitimin bundan sonraki süreçte de bazı konularda devam etmesini isteyen öğretmenlere Bakan Selçuk uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içinde olduklarını söyledi.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 636083
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.