/ Gündem

Son Dakika : Okullar Eylül Ayında Açılıyor

18 Mayıs 2020
A

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılacağı tarihi duyurdu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, okullar Eylülde açılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı basın toplantısında okulların Eylülde açılacağını duyurdu. Yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacak. 2020 2021 eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacak.

Cumhurbaşkanı aynı zamanda gündemler ilgili önemli detayları da aktardı: "Açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır."

Normalleşme sürecini de ele alan Erdoğan: "Haziran ayında büyük ölçüde tamamlanacak normalleşme vaktimi ile eskisinden çok daha büyük atılımlara girişeceğiz. Bayramdan sonra inşallah DSİ'nin ülkemizin birçok yerindeki barajlarının açılışlarını yapacağız. Yargı başta olmak üzere pek çok alanla ilgili reform hazırlıkları kesintisiz devam ediyor." dedi

BAYRAMDA 4 GÜN YASAK

Bayram için vatandaşları şaşırtan bir karar da 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması oldu. Erdoğan "Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar yayımlandı. Aynı anda içeride bulunabilecek kapasite bilgisi afişleri asılacaktır. Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağını umuyorum. 14:00-20:00 arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokaklara çıkabilecekler. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek" şeklinde konuştu.

Vatandaşların sağlığını korumaya yönelik olarak uygulanan önlemler bir müddet daha devam edecek.YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 908187
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.