/ Gündem

YKS 2020 Yeni Tarihi Açıklandı! İşte Yeni YKS ve LGS Tarihi

04 Mayıs 2020
A

YKS sınavı ne zamana alındı. 2020 YKS tarihi değişti. İşte YKS ve LGS sınav tarihi   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarla yaptığı kabine toplantısı'nın ardından önemli toplantı kararlarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, normalleşme süreci ile alakalı uygulama ve yaptırımları aktardı. Özellikle öğrencilerin dikkat kesildiği sınav tarihi ile ilgili gelişmeleri aktaran Erdoğan YKS ve LGS gibi sınavların tarihine ilişkin kararları açıkladı. YKS ve YGS TARİHİ DEĞİŞTİ

   YKS ve LGS tarihlerinin tekrar öne çekilmesinin gündeme gelmesinin ardından sosyal medyada pek çok eğitimci değişmemesi yönünde fikir beyan etmişti.YKS ve LGS tarihlerinin değişimi farklı yorumlara neden oldu. YKS sınavı ne zaman? 2020 YKS tarihi değişti mi? Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı 27 - 28 Haziran'da, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran'da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran'da akademik takvime dönebilecekler. Adliyeler ara verilen duruşma, keşif, yargı süreci, icra iflas takiplerinin durdurulması uygulamaları 15 Haziran'da sona erecek.

LGS'de BİR İLK: HER ÖĞRENCİ KENDİ OKULUNDA SINAVA GİRECEK

   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS sınavına her öğrencimiz kendi okulunda girecek. Bu LGS tarihinde ilk defa yapılacak bir şey. Sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak" dedi.

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 795244
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.