/ Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı Hangi Günler? Sokağa Çıkma Yasağı 4 Güne Uzatıldı

20 Nisan 2020
A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler yapılan uygulamalar ile ilgili ulusa sesleniş yayını yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler yapılan uygulamalar ile ilgili ulusa sesleniş yayını yaptı.Kabine toplantısında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan sokağa çıkma yasağındaki yeni düzenlemeyi de aktardı.

Her hafta sonu mutat olarak uygulanan sokağa çıkma yasağı 4 güne çıkarıldı. Peki 4 güne çıkarılan sokağa çıkma yasağı hangi günler uygulanacak?

4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK

Erdoğan 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak şunları söyledi "Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlamasını bir süre daha devam ettireceğiz. 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 23 Nisan'dan 26 Nisan saat 24.00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak"

İyileşen hasta sayısında artış olduğunu da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugüne kadar 3 milyondan fazla vatandaşımıza destek verilmiştir. Kolonya ve maske dağıtımı yapılmaya devam etmektedir. Salgının başladığı günden beri ülkemizde kayda değer bir kamu düzeni sorunu yaşanmadı. Halen 239 mahalle, köy veya mahalle düzeyinde yerleşim yerleri karantina altında tutulmaktadır. Koronavirüs salgının önüne geçmek için aldığımız önlemlerin meyvelerini toplamaya başladık. Test sayımızı günde 40 bin düzeyine çıkardık." dedi.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 800350
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.