/ Gündem

Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Koca Tartıştı Mı?

14 Nisan 2020
A

Fırat'ın iddiasına göre Cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı arasında sözlü bir tartışma gerçekleşti.


Gazatecesi yazar ve sunucu Hane Fırat hafta sonu sokağa çıkma yasağının ardından ortaya çıkan tabloyu yorumladı. Fırat'ın iddiasına göre Cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı arasında sözlü bir tartışma gerçekleşti. Telefonla gerçekleşen tartışmada konu hafta sonu gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağının sonuçları ve içeriği oldu.

Hande Fırat Köşesinde Yazdığı O Bölüm

      Fırat'ın iddialarına göre köşesinde yazdığı yazı şu şekilde "10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta gece saat 24.00'ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı." diyen Hande Fırat edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu." ifadesine yer verdi.

Tartışmanın Ardından 

    Fıratın yazısının devamı şu şekilde "Süleyman Soylu cep telefonlarını kapattı, İstanbul'a doğru yola çıktı. Kendisine bir ara Cumhurbaşkanlığı ekibi dahi ulaşamadı. Sonrasında temas kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tanıyoruz. Normal koşullarda gitmek isteyene, üstelik kendisi ona telefonda "Kal" demiş olmasına rağmen sosyal medya yoluyla açıklama yapana bir kez daha "Kal" demesi mümkün değildir. Ancak hem geçilen özel süreç, hem sürece dair tek sorumluluğun Soylu'da olmaması, hem de Soylu'ya sosyal medyadaki yoğun destek Cumhurbaşkanı'nın kararında etkili oldu. Aslına bakarsanız destek karşısında istifayı kabul etseydi belki de kimi çevreler Erdoğan'ı  sorumlu tutacak"

     Bilindiği gibi Soylu Pazar günü sosyal medyadan istifasını duyurmuş fakat Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabul etmemişti. Sokağa çıkma yasağının ardından halkın panik halde marketlere yoğunlaşması pek çok kesim tarafından eleştirilmişti. Ardından İçiçleri Bakanı Soylu sorumluluğu üstlenerek istifasını bu şekilde sunmuştu.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 403449
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.