/ Gündem

Bakan Selçuk Zoom Uygulaması İle Toplantı Yaptı

09 Nisan 2020
A

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün projesi olan “Başkent Öğretmen Atölyeleri” kapsamında, Zoom ve YouTube üzerinden öğretmenler canlı toplantı düzenledi.


      Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün projesi olan “Başkent Öğretmen Atölyeleri” kapsamında, Zoom ve YouTube üzerinden öğretmenler canlı toplantı düzenledi.

      Öğretmenlere canlı yayından toplantı yapan Bakan Selçuk Zoom son günlerde tartışmalara neden olan Zoom uygulamasını kullandı. Bir öğretmenin sorusu üzerine uygulama ile ilgili olarak da şu açıklamayı dile getirdi:" Bunla ilgili bizim açımızdan bazı yasal prosedürler var. Milli Eğitim Bakanlığı da kamuoyunda ismi geçen programları ilgili yasal çerçevede işbirliği yaparak zaten kullanıyor. Yani bunlar böyle birçok, ne bileyim yahoo ve gmail gibi birçok program var. Bütün internette güvenlik ne ise aslında bu tür programlarda da güvenlik o. Bu yüzden bizim önemli olan işlerimizin yürümesi ve bunun güvenli olması. İçinde, yani profesyonel kullanım içinde MEB’de gerekli tedbirleri arıyorlar. Merak etmeyin bunları da paylaşacağız.

      Arkadaşlar, kişisel verileri koruma kanuna uymak, çocukların soyadlarını yüzlerini vesaire belli konularda dikkat etmek kaydıyla bu çalışmaları zaten yapıyorlar. Burada uyarı kişisel verileri koruma konunu yönelik olarak  dikkatli olunması hususundaydı. Çünkü bu çocukların siber güvenlik açısında tehlikeli duruma düşmesini istemeyiz. Bu konuda il müdürlükleri açıklama yapacaktır."

    Bakan Selçuk açıklamaların ardından toplantıyı sonlandırarak konu ile ilgili belirsizliğe ortadan kaldırmış oldu.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 686380
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.