/ Gündem

Zoom Uygulaması Yasaklandı Mı? Zoom Uygulaması Kalkıyor Mu?

06 Nisan 2020
A

Zoom uygulamasına ABD'de yasak geldi, peki ülkemizde zoom kullanılmaya devam edecek mi?


   Son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanan zoom uygulaması öğretmenlerin memnun kaldığı bir uygulama idi. Zoom uygulamasına ABD de yasak gelmesi ise herkesin kafasını karıştırmaya başladı.Yasağın sebebinin zoom uygulamasının yazılımının yeteri kadar güvenli olmayışı.

   Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya evlerine kapandı ve pek çok kişi iş ve eğitim görüşmelerini zoom ile halletmekte, yoğun bir şekilde kullanılan zooom kısa zamanda oldukça popülerlik sağladı ve dünyada en çok tercih edilen programlardan biri oldu. Hem görüntülü toplantı yapılabilmesi, hemde materyallerin paylaşılabilmesi, ayrıca da ücretsiz olması oldukça avantaj sağladı.

    Ancak Amerika'de Zoom, güvenlik engeline takıldı. New York City'de bulunan bölge okullarındaki öğrencilerin Zoom kullanımına yasak getirildi. 1800 okulda Zoom yerine Microsoft Teams uygulamasının kullanılması kararı aldı.

    New York City Eğitim Departmanı yetkilisi Danielle Filson tarafından yapılan açıklamaya göre Zoom bir süre incelendi; ancak kayda değer güvenlik açıkları nedeniyle Zoom ile yola devam edilmeyeceği belirtildi. Zoom'un yasaklanmasıyla birlikte 1.1 milyon öğrenci, Microsoft Teams üzerinden uzaktan eğitimine devam edecek.

Zoom Türkiye'de Yasaklanacak Mı?

   Zoom uygulamasının Türkiye'de kullanılmaya devam edip etmeyeceği de merak konusu tüm veliler öğrenci ve öğretmenler şimdi zoom uygulamasının gelecekte ne gibi sorunlar  doğurabileceğini merak etmeye başladı bu sebeple uygulamayı kullanılmaya devam edilip edilmeyeceği şimdilik belli değil


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 330877
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.