/ Gündem

Türkiye'de Koronavirüs Testi Yapılan Kişi Sayısı Kaç?

14 Mart 2020
A

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken ülkemizde de görülme sayısı 5'e yükseldi. Koronavirüs şüphesiyle hastaneye gidenlerin ve test yapılanların sayısı binleri buldu.


     Çin'in Vuhan kentinden hızla yayılarak tüm dünyaya bulaşan ve 5 bine yakın kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ülkemize de sıçradı. Türkiye, acil koduyla Bilim Kurulu'nu topladı ve oldukça önemli kararlar aldı. Kararlar arasında birçok ülkeye seyahat yasağı, şüpheli görülen kişilerin karantinaya alınması ve hijyen tedbirlerinin arttırılması başta olmak üzere pek çok konuda tedbirler yer aldı.Ölümcül etkiye sahip olan virüsün Türkiye'ye de sıçraması sonrası kaç kişiye test yapıldığı konusu merak konusu oldu.

Türkiye'de Kaç Kişiye Koronavirüs Testi Yapıldı?

     Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'ye de sıçrayan koronavirüs salgınıyla ilgili "Ülkemizde kaç kişiye test yapıldı?" sorusuna yanıt verdi. Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan Azar, "Türkiye şimdiye kadar 4 bini aşkın kişiye test yaptı. Bu rakam dünya geneline göre az gibi gelebilir ancak şüpheli vaka sayısına baktığımızda yeterli. Yurtdışı bağlantısı, yüksek ateş ve öksürük gibi belirtileri taşıyanlara yaptığımız için şüpheli vaka sayısı az" ifadelerini kullandı.YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 922506
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.