/ Gündem

Öğretmen Dizisi Meb Müdürünü Kızdırdı

06 Mart 2020
A

Bu hafta televizyonda yayınlanmaya başlayan öğretmen dizisine Bakanlık Müdüründen sert eleştiri geldi.


       Bilindiği gibi "Öğretmen" Japon dramasından ülkemize uyarlanan ve bir okuldaki olayları ele alan bir dizi. 4 Mart çarşamba günü ilk bölümü yayınlanan diziye ilk tepki Milli Eğitim Bakanlığında Personel Müdürü olarak çalışan Hamza Aydoğdu'dan geldi. Hamza Aydoğdu diziyi eleştiren bir tweet attı.  "Öğretmen ne olursa olsun, sevgi çınarıdır. Kızarken bile o duyguyu sevgiyle besler. Şefkat ve edeple terbiye edendir, psikopat değildir. Adı: Öğretmen İçeriği sadece ve sadece kocaman bir fiyasko" yazan Hamza Aydoğdu'na destek verenlerde bir hayli yüksek oldu. Yayınlandığı günden itibaren hareketli sahneleriyle gündem olan dizi kadrosu ve anlattığı konu itibariyle oldukça dikkat çekti.ÖĞRETMEN DİZİSİNDE KİMLER OYNUYOR?

       İlker Kaleli, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin ve Şerif Erol gibi usta oyuncuların oynadığı dizide diziyi beğenenlerde sosyal medyada paylaşımda bulunarak görüşlerini ifade etti. Her çarşamba FOX tvde yayınlanacak olan dizide ne anlatılıyor, konusu ne tekrar hatırlayalım.ÖĞRETMEN DİZİSİ NE ANLATIYOR?

       Dizide genç öğretmen İlker Kaleli sporcu olan bir öğrencinin doping alıp almadığı konusunda yaşadığı baskılara dayanamayıp intihar etmesinin ardından öğretmenin bu süreçte yaşadığı duygusal ve mantıksal karmaşayı ele alıyor. Daha önce pekçok dizide ve filmde oynayan İlker Kaleli bu rolün de hakkını vererek ilk sahnede oldukça etkileyici bir çıkış yapıyor. Öğrencilerin dizideki rol gereği korku dolu ve panik olması eleştirin odağında olmasına neden oldu. Fakat diziyi başından sonuna kadar seyredenlerin yorumları ise dizinin öğretici yönünün de olduğu yönünde. İlerleyen bölümlerde ekranlarda görmeye devam edeceğimiz dizinin ömrünü de yine izleyiciler belirleyecek.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 681139
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.