/ Gündem

Haluk Levent'i Kandırarak Kendini Kanserliyim Diye Tanıtan Kız Tepki Topladı

04 Mart 2020
A

Gün geçmiyorki sosyal medyada görünene aldanıp gerçekleri karışmayalım. Sosyal medyada kendini olduğundan farklı göstereni duyduk ama bunu böyle bir haber ile ilk defa karşılaşıyoruz.


    Hepimizin bildiği gibi Haluk Levent kurduğu ve yöneticisi olduğu AHBAP platformu ile bulunduğu her ilde ihtiyacı olanlara maddi manevi her türlü desteği sağlayarak tüm ülkenin kalbini kazandı. Gönüllü yardımseverliğe ve iyiliğe dayanan bu platformda pek çok engelli kişinin yüzü gülüyor ve kanser hastalarına moral motivasyon için etkinlikler yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde twitterda pek çok kişiyi şaşırtan bir haber duyuldu. İddiaya göre twitter kullanıcısı genç bir üniversite öğrencisi Haluk Levent'e kanser olduğunu söyleyerek ilgi topladı ve kendini kanserli olarak tanıttı. Fakat bir süre sonra genç kızın kanser olmadığı anlaşıldı. Bu olay üzerine oldukça şaşıran AHBAP ekibi genç kızı platformdan uzaklaştırdı.   
Twitterdan psikolojik olarak zor bir süreçten geçtiği anlatan genç kız yaptıklarından dolayı Haluk Levent'ten özür diledi. Pek çok kişi bu olay hakkında yorum yaparak kanserli olmadığı halde bu şekilde davranmasına bir anlam veremeyerek eleştirdi. AHBAP Platformunu bu şekilde kendi çıkarlarına alet etmesi hayli tepki toplayan genç kız bir süre hesabını kapattı ve daha sonrasında ise açıklama yaptı. Olayı twitterda açığa kavuşturan AHBAP gönüllüleri ise şaşkınlık içerisinde idi.
YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 726303
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.