/ Gündem

Son Dakika: İdlip'ten Acı Haber! 33 Askerimiz Şehit Düştü

28 Şubat 2020
A

İdlibden acı haber geldi. İdlibde jejim yanlısı güçler Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye hava saldırısı düzenledi hain saldırı sonrası askerlerimiz şehit düştü.


       Hain hava saldırısı sonucu 33 şehit haberi geldi. Hatay Valisi'nin saldırı sonucu yaptığı açıklama da 32 askerimizde yaralı. Yaralılarımıza acil müdahale yapılmaya devam ederken, şehit haberleri ülkeyi yasa boğdu.

       Hatay Valisi açıklamasında "Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hataylı hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyorum, herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Sağlık personelimizin tamamı hastanede görevinin başındadır. Yaralılarımıza gerekli tedaviler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum." dedi.Tüm Bakan ve Komutanlar Sınırda

       Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen "Güvenlik Zirvesi" sonrasında, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ile Suriye sınırına gitti.

       Tüm parti yetkileri olağanüstü toplandı, bazıları ise seyahatlerini erteledi.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 934429
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.