/ Gündem

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nerede? Online Giriş ve Üyelik

27 Şubat 2020
A

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yer alan halka açık oldukça modern ve ferah bir kütüphane. Yeni açılan kütüphaneyi öğrenciler akademisyenler ve halktan pek çok kişi ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanlığı kütüphanesi mimarisi haberimizde.


Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi Girişi, Üyelik

    Türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden Cumhurbaşkanlığı kütüphanesi yoğun ilgi görüyor. Yeni açılan kütüphanemizin iç mimarisi ferah ve geniş yapısı modern ve estetik dokusu tüm vatandaşlarımızın ilgisini çekti. Büyük bir açılışla halkın hizmetine sunulan Cumhurbaşkanlığı kütüphanesine erişim ve giriş de oldukça kolay. Eğer kütüphaneye gitmeden kitaplarından faydalanmak istiyorsanız E devlet üzerinden de giriş yapabilecekseniz. Oluşturulacak hızlı giriş sistemi ile karekod telefona gelecek ve böylelikle millet kütüphanesine online olarak giriş yapılabilecek.    Cumhurbaşkanlığı kütüphanesine doğrudan giriş için yeni kimlik kartımızı girişteki sisteme okutmamız yeterli olacak. Kimlik kartı yenilenmeyenler için görevlilerin hazırladığı hızlı geçiş kartıyla kütüphane giriş yapabilecekler. E devletten üye olan vatandaşlarımız ödünç kitap alabilecek, kitap rezervasyonu yapabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Eserleri, Kitapları

    Cumhurbaşkanlığı kütüphanesinde yaklaşık 4 milyon basılı, 120 milyon elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eserler bulunuyor.Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Mimarisi

     Kütüphane oval bir yapıya sahip, oval yapının kütüphane bakan iç yüzeyinde kafamızı yukarıya kaldırdığımızda Alak suresinin 4. ayeti olan "O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir" yazısının yazılmış olduğunu görüyoruz. Masaların dizaynı, kitapların baskı kalitesi, rafların düzeni ve derin okumaya elverişli ortamı mimari olarak oldukça başarılı görülüyor. 16 Türk devletini temsilen 16 sütunun yer aldığı Cihannüma Salonu, 3 bin 500 metrekare alanda, 224 kişilik oturma kapasitesi ve 200 bin kitaptan oluşan koleksiyona sahip. 
YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 376534
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.