/ Gündem

Ankara'da Koronovirüs Mü Var? Ankara'da Coronavirüs Alarmı! Uçak Acil İniş Yaptı!

25 Şubat 2020
A

Ankara'da son dakika alarmı. Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağı Koronavirüs tehlikesi şüphesiyle Ankara'ya iniş yaptı.


     Ankara'da son dakika alarmı. Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağı Koronavirüs tehlikesi şüphesiyle Ankara'ya iniş yaptı. 132 yolcudan 17 'disinin ateşinin yüksek çıkması nedeniyle karantinaya alınacak. 

    Ankara'da Koronavirüs ile ilgili bir son dakika hareketliliği yaşandı.THY Tahran- İstanbul seferini yapan uçakta yolculardan bazılarının ateşinin yüksek olduğu tespit edilince bir anda kırmızı alarm verildi ve yolculardan 17'si karantinaya alındı. Diğer yolcular ise Ankara şehir hastanesine götürüldü. Havaalanına pek çok ambulans sevkedilerek yolcular muayene edildi.Ateşi yüksek yolcuların İran'da koronavirüsün yaygın olduğu Kum kentinden geldiği tespit edildi. 

     Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklaması yaparak "İran'dan dönmek isteyen Türk vatandaşları için düzenlenen seferle ülkemize gelenler 14 gün süreyle gözlem altında tutulacak. THY'ye ait uçakla gelen 132 Türk yolcu ve mürettebat karantina için Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir. Tekrar hatırlatmak isterim ki, ülkemizde Yeni Koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. İlgili bakanlıklarımızın iş birliği, Bilim Kurulumuzun rehberliği ve tecrübeli sağlık çalışanlarımızla, ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz." dedi.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 257686
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.