/ Sınavlar

LGS Kasım Aralık Matematik Örnek Soru Çözümleri

13 Şubat 2020
A

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere giriş sınavı olan LGS için örnek sorularını yayınlamaya devam ediyor. Hem sözel alanda hemde sayısal alanda örnek soru yayınlayan ve sınava öğrencileri hazırlayan Meb sınava kadar soruları yayınlamaya devam edecek.


    Milli Eğitim Bakanlığı Liselere giriş sınavı olan LGS için örnek sorularını yayınlamaya devam ediyor. Hem sözel alanda hemde sayısal alanda örnek soru yayınlayan ve sınava öğrencileri hazırlayan Meb sınava kadar soruları yayınlamaya devam edecek. Bizlerde sayısal soruları çözerek sitemizde paylaşmaya devam edeceğiz. LGS Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs örnek soru çözümlerini dogruegitim.com adresinden takip edebilirsiniz.

    Sevgili öğrenciler LGS'ye 4 ay var çalışmak ve soru çözmek için bu 4 ayı değerlendirmek oldukça önemli eğer LGS örnek soruları çözer ve ardından da kendi test kitaplarınızdan konularınızı pekiştirirseniz başarılı olabilirsiniz.Örnek sorular normalde LGS'de çıkacak soruların yarısı kadar yayınlanıyor kendinizi dakika tutarak test etmek sınava çok daha verimli bir şekilde hazırlanmanıza zemin hazırlar. Özellikle 7. ve 8. sınıf öğrencileri LGS'ye hazırlık için örnek soruları çözüp mantığını kavramaları gerekiyor böylelikle sınava hazırlanırken hangi konuya nasıl çalışacaklarını kolaylıkla anlayabilirler.
kaynak: kolaymatematik.com/ 


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 753397
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.