/ Özel Okul

Çankaya Bölgesindeki Okullara Rehberlik Hizmeti

12 Şubat 2020
A

Çözüm Akademi Balgat Anadolu Lisesi Çankaya Balgat çevre okullarda seminerler düzenliyor. Hem velilere hem de öğrencilere yönelik yapılan seminerlere katılım oldukça yoğun. 6,7,8 ve 9,10,11. sınıflara Teknoloji Bağımlılığı, LGS Sınav Sistemi, YKS Sınav Sistemi konulu sunumlar anlatan rehberlik ve danışmanlık birimi öğrencilerin ilgisinden oldukça memnun.


      Teknoloji günlük hayatımızın neredeyse her anında bizimle, bu durum öğrencilerde zaman zaman odaklanamama, sorumlulukları aksatma, bedensel bozukluklar gidi durumlara neden oluyor. Peki teknolojinin zararlarından nasıl korunacağız, teknoloji gündelik hayatımızı ne derece etkiliyor, teknoloji bağımlısı olduğumuzu nasıl anlarız gibi pek çok sorunun cevabını seminerde anlatan Balgat Çözüm Akademi rehberlik servisi öğrencilere teknoloji bağımlılığı testi uyguluyor ve sorular soruyor. 

      Teknoloji bağımlılığının yanı sıra 8. sınıflara LGS sınav sistemi ve 11. sınıflara YKS sınav sistemi hakkında da bilgi veriliyor. Okulların ihtiyacına göre diledikleri konuda seminer yapan Rehber öğretmen Ceyda Yücesoy pek çok öğrencinin sınav sistemi ile alakalı sorularını yanıtladı. Lise veya üniversite tercih ederken neye göre seçeceğiz, tercihlerde yapmamamız gereken stratejik hatalar, hangi mesleğe eğilimliyiz gibi önemli konulara değinen seminer sunumu zaman zaman velilerin katılımıyla da oldukça verimli oluyor.

Hangi Okullara Gidildi? Hangi Okullara Gidilecek?

      Seminer düzenlenen okullar:Faik Güngör İmam Hatip Lisesi, Ülkü Akın Ortaokulu, Özel Harekat Şehitleri İmam Hatip Lisesi, 100. Yıl İMKB Meslek Lisesi, Ayten Tekışık Ortaokulu, Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, Bahçelievler Anadolu Lisesi, Ahmet Bahadır Ortaokulu

      Seminer düzenlenecek okullar:  Musa Erdem Anadolu Lisesi, Deneme Anadolu Lisesi, Çankaya İMKB Anadolu Lisesi, Şehit Feyza Acısu İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Barındırır Ortaokulu, Ahmet Yesevi Ortaokulu, Alparslan Ortaokulu, Mehmet İçkale Ortaokulu, Salih Alptekin Ortaokulu

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 851405
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.