/ Özel Okul

Ankara Özel Lise Fiyatları 2019 2020

30 Ocak 2020
A

Ankarada özel lise tercih etmeyi düşünüyorsanız önünüze pek çok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden eğer fiyat olarak bir eleme yapmanız gerekiyorsa size ortalama olarak hangi okulları tercih edebileceğinizi yazımızda paylaşacağız.


Ankara'da özel lise tercih etmeyi düşünüyorsanız önünüze pek çok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden eğer fiyat olarak bir eleme yapmanız gerekiyorsa size ortalama olarak hangi okulları tercih edebileceğinizi yazımızda paylaşacağız. 

Eğitim hiç kuşkusuz hayatımızın çok önemli bir parçası, neredeyse doğduğumuz andan son anımıza kadar bir eğitimin parçası halinde yaşıyoruz hayatımızı. Kendi eğitimimiz fiilen bitmiş olsada ruhen veya dolaylı olarak çocuklarımızda çevremizde devam ediyor.Eğitim bu kadar önemliyken eğitim gördüğümüz kurumların da iyi olmasını, başarılı olmasını istemek en doğal hakkımız, ama bu konuda o kadar çok seçeneğimiz var ki hangisini seçeceğiz kafalarımız karışabiliyor. Ankara özel lise en başarılı okullar ve Ankara özel lise fiyatları konusuna birlikte bakalım. Öncelikle Ankarada özel okulları şu şekilde sıralayabiliriz.

Ankaradaki En İyi Özel Okullar Sıralaması Fiyatları 2019 2020

1. Çözüm Akademi Okulları
2. Final Eğitim Kurumları
3. Sınav Eğitim Kurumları
4. Kültür Eğitim Kurumları
5. Uğur Okulları
6. Bahçeşehir Koleji
7. Bilişim Okulları
9. Ted Koleji
10.Tümay Eğitim Kurumları
11.Odtülüler Eğitim Kurumları

Bu sıralamaları çoğaltmak mümkün fakat değinmemiz gereken bir başka konu da butik, vip okullar. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan Butik Okul kavramı da tercih edilenler arasında. Özerk ve sayıca daha az öğrencinin olduğu birebir öğrenci takibinin yaygınlaştığı okullar VİP okul veya butik okul olarak adlandırılıyor.Çok fazla tanınmayan ama eğitim olarak tercih edilen okullardan biri olan butik okullar da fiyat olarak biraz daha yüksek rakamlar olabiliyor.

Fiyatlara gelecek olursak çoğu Ankara özel okul fiyatları 15 bin ile 25 bin arasında değişiyor. Fiyatlar ise okulların bursluluk sınavlarında alınan puanlara göre değişiklik ve indirime gidilebiliyor. Bu açıdan öğrencilerin bursluluk sınavlarını kaçırmamaları önemli. Bazı kolejler ise 25 bin ile 50 bin arasında daha yüksek fiyat okulların değerlendirmesi yapmak oldukça güç. Verdiğiniz fiyata gerçekten hayal edilen kaliteli eğitimin verilip verilmediğini okulun google yorumlarına bakarak, okulu ziyaret ederek, yöneticileri ile tanışarak anlayabilirsiniz.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 285633
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.