/ Özel Okul

Ankara Özel Okullar Başarı Sıralaması 2019 2020

25 Ocak 2020
A


           Sevgili öğrenciler ve veliler bilindiği gibi son yıllarda özel eğitim kurumları oldukça yaygınlaştı. Her eğitim kurumunun vizyonu, uyguladığı sistem ve eğitim başarısı birbirinden farklı. Bu farklılık fiyat çeşitliliğini de beraberinde getiriyor. İşte bu farklılıklar ve çabalar her kesime hitap edebilecek nitelikte olmayabiliyor. Her veli için başarının kriteri aynı değil fakat her özel okul veya kolej tüm imkanlarını kullanarak öğrencilerini iyi bir noktaya taşımak istiyor bu bir gerçek. Ankaranın en iyi özel okulları konusunu araştırdığımızda başarıyı ölçecek pek çok kriter olduğu muhakkak. Kimisi universiteyi kazandırma oranlarını baz alırken kimisi de öğretmenlerin tecrübe ve eğitimini baz alıyor böylece aslında tercih konusunda velilerin ve öğrencilerin kafası bir miktar karışıyor.

Ankaranın En İyi Kolejleri

           Ankarada en iyi kolejler hangileri? Ankaradaki özel okullar başarı sıralaması nasıl? Ankarada üniversite sınavında en başarılı liseler hangileri birlikte yorumlayalım. Ankarada sayısı bir hayli aşkın özel okul bulunmakta. Bunlardan sadece bir kaç tanesine örnek verecek olursak Ted, Nesibe Aydın, Bahçeşehir, Çözüm Akademi, Final, Sınav gibi pek çok okul ismi sayabiliriz. Şimdi gelelim bu okulları neye göre değerlendireceğimize. 

            Eğer iyi bir özel anadolu lisesi istiyorsak öncelikle okul ziyaretinde öğretmenler ile görüşmek eğitim danışmanlarından doğru bilgi almak önemli. Çoğu özel okulda eğitim danışmanları rakip gördüğü okul hakkında yanlış bilgi aktarımı yapabiliyor buna mahal vermemek adına okul öğretmenlerini görmek, onlar ile okulun ortamını gözlemlemek, öğretmen öğrenci ilişkisini anlamak gibi pek çok konuyu da gözardı etmemek gerek. Bunun dışında okulun fiziksel koşulları da oldukça önemli. Okulun eğitim materyalleri, sosyal ve sportif faaliyetlere uygunluğu, evinize yakın olup olmaması öğrencinin geleceğini bir hayli etkileyen faktörlerden birkaçı. Okul evinize uzaksa bu sizin için bir dezavantaj olacaktır çünkü uzaklık ekstra bir zaman kaybı ve yorgunluktur. Bu koşulları sağlayan okulları bulduktan sonra eleme yapmanıza yardımcı olacak diğer bir kriter ise özel liselerin başarı sıralaması olacaktır.

Ankaranın En İyi Özel Anadolu Liseleri

              Ankara'da en iyi özel anadolu liseleri başarı sıralaması listesini okulları arayarak öğrenebilirsiniz. Burada öğrencilerden kaç kişinin kazandığı, hangi üniversite ve bölümü kazandığını sorabilirsiniz.Bu sıralamada sizin için başarısı yüksek okulu aynı zamanda da şartlarınıza en uygun kriterleri sağlayacak okulu seçmeniz öğrencinin başarısını etkileyen önemli konulardan bir tanesi. Bunun yanı sıra öğrencinin ders çalışma konusundaki özel tutumu da okul başarısında oldukça etkili. Bu konuyu öğrenci ve rehber öğretmen eşliğinde çözümlemek ve öğrenci öğretmen uyumunun yakalanması okulun başarı düzeyinden çok daha önemli olabiliyor çünkü bazen okul ne kadar iyi biliniyor olunursa olunsun öğrenci ve öğretmen uyumu yoksa gereken başarı sağlanamayabiliniyor. Ankara özel okul fiyatları ise her sene sabit kalmamakla beraber öğrencinin başarı durumuna göre de avantajlı hale geliyor. Bu sebeple eğer aklınızda bir okul var ise öğrencimizin ders durumuna da göz önünde bulundurmak gerek.


YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 407022
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.