/ Gündem

10 Kasım Atatürk'ü anma etkinliğinde skandal görüntüler

14 Kasım 2019
A


10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında bazı okullarda Atatürk’e secde ritüelleri uygulandığı görüldü. Çocuklarımızın tertemiz zihinlerine Allah’tan başka birine secde etme mantığının işleniyor olması asla kabul edilemez.

Müslümanlıkla yoğrulan bu topraklarda yıllarca Kemalist ideolojinin pagan uygulamaları halka zorla dayatılmaya çalışıldı. Kemalizm’i bir din olarak boca etmeye çalışan köhne zihniyetin günümüzde yeniden hortlatılmasından esef duyuyoruz.

Müslüman halkı gerici olarak gören ve kendilerini çağdaş olarak kabul eden Kemalistlerin ilkel kabileler gibi putlara tazim göstermeleri ironik bir durumdur.

Hataları ve doğrularıyla tarihe mal olmuş şahsiyetlerle ilgili yargıyı mahşeri vicdan verecektir. Kimsenin kutsalına sövmediğimiz gibi kimsenin de inancımızla bağdaşmayan dayatmaları okullarımızda uygulamasına sessiz kalmayacağız.

Okullarımızda inanç değerlerimizle örtüşmeyen putperest etkinlikler düzenlenmesini şiddetle kınıyor, Milli Eğitim Bakanlığın'dan sorumlularla ilgili soruşturma başlatılmasını istiyor ve benzer uygulamaların okullardan tamamen kaldırılmasını talep ediyoruz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 893605
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.