/ Gündem

ÖZDER YÖNETİM ÇALIŞTAYI KIZILCAHAMAM’DA BAŞLADI

13 Kasım 2019
A


ÖZDER Yönetim Çalıştayı Programı, Kızılcahamam Çam Otel Convention Center’da yoğun bir katılımla gerçekleşiyor. Program kapsamında Özel Öğretim Derneği Yönetim Kurulu, ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça Yönetiminde bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan Ahmet Akça, ÖZDER’in “Özverili Çalışma ve Erdemli Rekabet” ilkesiyle ÖZDER’in önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini ifade ederek, eğitim sistemi ile üyeler arasındaki ilişkinin ve diyalogun güçlendirilmesinin önemini vurguladı.

1 Kasım 2019 Cuma günü gerçekleşen 1. Oturumda, ÖZDER Komisyon Çalışmaları, İl Temsilcilikleri Çalışma Usul Ve Esasları, Üye İşlemleri Ve Aidatlar, ÖZDER Türkiye Geneli Deneme Sınavları konuları ele alındı.

Özel Öğretim alanındaki gelişmelerin değerlendirildiği Çalıştayın 2. gününde ise Özel Okul Piyasası Düzenlenmesi, Kota, Teminat, Teşvik, Vergiler, Kurucular, Özel Okul Da Kalite Standartlarını Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler, Okul Dışı Destek Kurslarının Durumu ve Özel Okula Etkisi, Genel Değerlendirmeler, Özel Okulların Hizmet İçi Eğitimleri, ÖZDER Akademi konu başlıkları istişare edilecektir.

Ayrıca çalıştayda, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feridun Sezgin ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Yaman, Türkiye’deki Özel Okullar ile ilgili sunumlarını gerçekleştirecekler.

ÖZDER Yönetim Çalıştayı Programına ÖZDER Yönetim Kurulu Üyeleri;
Ömer Günaydın (ÖZDER Genel Başkan Yardımcısı- Aziziye Eğitim Kurumları), Mustafa Aydın (ÖZDER Genel Sekreteri), Ayhan Çetinkaya (Gülnihal Eğitim Kurumları), Nuran Altunbaş (Çağrı Eğitim Kurumları), Davut Karagöz (Darüşşifa Eğitim Kurumları), Ahmet Sacit Bulut (Pınar Eğitim Kurumları), Basri Işıksar (Çözüm Akademi Okulları), Cemil Keskin (Safir Eğitim Kurumları), Yusuf Yalçın (Birikim Eğitim Kurumları), Hasan Cahit Koç (Konya Pema Eğitim Kurumları) Yahya Kıraç (Onur Eğitim Kurumları), Muharrem Turşucu (Konya Gençlik Eğitim Kurumları), Mustafa Gürleyik (Çağrı Dil Kursu), Büşra Yıldırım (MY Okulları), Kadir Kaya (Çağrı Eğitim Kurumları, Nihal Karaoğlu (Gülnihal Eğitim Kurumları), Rıza Budak (Diyanet Vakfı Eğitim Kurumları), Mehmet Coşar (Karaman Eğitim Kurumları), Ali Bulut (Pınar Eğitim Kurumları), Hatice Kınık (Çağrı Eğitim Kurumları) ve Abdullah Öztürk katılım göstermiştir.

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 75900
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.