/ Gündem

100. Yılında Cumhuriyet Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerin Eserleri Ankara'da Sergilendi

06 Kasım 2023
A

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet" konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin eserleri, Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde başkentlilerin beğenisine sunuldu. Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler için 30 Ekim'de düzenlenen ödül töreninin ardından dereceye giren eserler, Ankara'da Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde sergilendi. Sergide, söz konusu yarışmada ödül alan eserlerin yanında illerden gelen ve resim dalında il birincisi olan toplam 58 eser yer aldı. Öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi, 31 Ekim'den itibaren Ankara'da iki gün boyunca Devlet Demir Yolları (YHT), 2 Kasım'da AŞTİ ve bugün de Kızılay Metro istasyonunda sergilendi. Birbirinden anlamlı eserler, 4-10 Kasım'da ise Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde sergilenecek. Ayrıca eserlerin afişleri, AŞTİ ve Kızılay metro istasyonlarındaki dijital ekranlarda da yer alacak. Kaynak:www.meb.gov.tr


Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet" konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin eserleri, Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde başkentlilerin beğenisine sunuldu.

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler için 30 Ekim'de düzenlenen ödül töreninin ardından dereceye giren eserler, Ankara'da Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde sergilendi.
 
Sergide, söz konusu yarışmada ödül alan eserlerin yanında illerden gelen ve resim dalında il birincisi olan toplam 58 eser yer aldı.
 
Öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi, 31 Ekim'den itibaren Ankara'da iki gün boyunca Devlet Demir Yolları (YHT), 2 Kasım'da AŞTİ ve bugün de Kızılay Metro istasyonunda sergilendi.
 
Birbirinden anlamlı eserler, 4-10 Kasım'da ise Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde sergilenecek.
 
Ayrıca eserlerin afişleri, AŞTİ ve Kızılay metro istasyonlarındaki dijital ekranlarda da yer alacak.


Kaynak:www.meb.gov.tr

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 996562
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.