/ Gündem

Burs ve Öğrenim Kredisine Nasıl Başvurulur

07 Eylül 2023
A

Başvurular, Kurum internet sitesinde belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden...


Başvurular, Kurum internet sitesinde belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır.

Başvuru esnasında öncelik durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin ilgili belge ile durumunu anlatan dilekçeyi Genel Müdürlük adresine elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Yurt içinde ve yurt dışında öğrenim gören Burs/öğrenim kredisi tahsisi yapılan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için gerekli olan taahhütname onayı yine e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Yurt dışında öğrenim (merkezi yerleştirme dışındaki) gören öğrenciler başvuru esnasında Bakanlık internet sitesinde yayımlanan öğrenci belgesini üniversitesinden onaylatıp Genel Müdürlük adresine göndermeleri gerekmektedir.

Yurt dışında öğrenim gören burs/kredi tahsisi yapılan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için belirlenen tarihler içinde Bakanlık internet sitesinde yayımlanan Burs/Kredi Kefaletnamesini bir kefil tarafından noterde onaylatılıp Genel Müdürlük adresine göndermeleri gerekmektedir.

Burs/öğrenim kredisi ödemeleri, öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre yapılmaktadır. T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanlara her ayın 6’sında, “2” olanlara 7’sinde, “4” olanlara 8’inde, “6” olanlara 9’unda, “8” olanlara ise 10’unda ödeme gerçekleştirilmektedir.

Kaynak:www.gsb.gov.tr

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 538624
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.