/ Eğitim

GSB Psikososyal Destek Çalışmaları Eğitimi Verecek

05 Eylül 2023
A

Gençlik ve Spor Bakanlığı, psikososyal destek sunan psikolog ve sosyal çalışmacılara (psikososyal destek ekibine)...


Gençlik ve Spor Bakanlığı, psikososyal destek sunan psikolog ve sosyal çalışmacılara (psikososyal destek ekibine) ‘Psikososyal destek çalışmaları eğitimi’ verecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara Cebeci Site Öğrenci Yurdu’nda düzenlenecek eğitim programı, 4-7 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında, deprem bölgesinde ve yurtlarda barınan vatandaşlara destek olan psikososyal destek ekibine verilecek eğitimle ruh sağlığı çalışanlarının; afet müdahale süreçlerine dair mesleki donanımlarının güçlendirilmesi, depremzede vatandaşlarımızla yürütülen çalışmalar neticesinde maruz kalmış olabilecekleri travmalara yönelik destek ve müdahale programının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca, söz konusu personelin yurtlarda üniversite öğrencileriyle ve spor tesislerinde sporcularla gerçekleştirebilecekleri grup çalışmalarını daha etkin ve verimli bir şekilde planlayabilmeleri amacıyla psikologlara yönelik ‘Grup Yönetme Becerileri ve Terapötik Müdahaleler’ ile sosyal çalışmacılara yönelik ‘Bireylerle ve Gruplarla Sosyal Hizmet Uygulaması’ eğitimleri gerçekleştirilecek.

Kaynak:gsb.gov.tr

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 465664
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.