/ Gündem

Bakan Bak:Bisiklet Sporunun Ülkemizde Yayılmasını Arzu Ediyoruz

14 Ağustos 2023
A

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Türkiye...


Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 40 ülkeden 1400 bisiklet sporcusunun katıldığı Turkcell GranFondo'nun startını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile birlikte Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışı'nın startını Beykoz Belediyesi'nin önünden verdi.

Yarışın başlamasından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Bak, çok güzel bir etkinlikte olduklarını belirterek, "Bisiklet sporunun ülkemizde gelişmesi için bakanlık olarak federasyonumuzla ve sponsorlarımızla beraber çalışıyoruz. Bisiklet, bir yaşam tarzı. Avrupa'da ve pek çok ülkede bunu görebiliyoruz. Fransa'da ve İtalya'da bisiklet turları oluyor. Biz de Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde bisiklet turları organize ediyoruz ama bunları iller bazına taşımamız lazım. Bisiklet severlerle konuştuk. Çok güzel bir atmosfer var. Başta Turkcell olmak üzere sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bisiklet sporunun ülkemizde yayılmasını arzu ediyoruz. İnsanlara, işe giderken kısa mesafede bisiklet kullanmalarını tavsiye diyoruz." ifadelerini kullandı.

Herkesin spor yapması gerektiğini vurgulayan Bakan Bak, "Yaklaşık 1300'e yakın katılımcı var. Kısa ve uzun parkurlarımız mevcut. Kısa parkurda daha fazla katılım var. Sporculara başarılar diliyoruz. Herkesin spor yapmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde Türkiye'de pek çok yerde spor tesisi yapıldı. Bisiklete de önem veriyoruz ve gelişmesini istiyoruz." diye konuştu.


Kaynak:www.gsb.gov.tr

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 561054
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.