/ Gündem

Gençlik Merkezleri Akademisi

17 Haziran 2023
A

Hayatın her alanıyla ilgili takım ruhu ve aktif katılımın öne çıktığı teorik atölye çalışmalarını içermektedir. Bu atölye çalışmalarındaki teorik boyut...


Hayatın her alanıyla ilgili takım ruhu ve aktif katılımın öne çıktığı teorik atölye çalışmalarını içermektedir. Bu atölye çalışmalarındaki teorik boyut, gençlerin bilgiyi hayatta kullanmalarını sağlayacak şekilde yaygın eğitim teknikleri başta olmak üzere çeşitli uygulamalı yöntemler kullanılarak zenginleştirilmektedir. Gençlik merkezlerinde doğrudan anlatım ve dinleme üzerine atölye çalışması yapılmaz. Gençlerin aktif katılım sağlayacağı, sorgulamanın ön planda olduğu, her gencin kendi düşüncelerini rahatlıkla ifade edebileceği, alanla ilgili farklı düşünme biçimlerinin geliştirileceği atölye çalışmalarının gerçekleştirilmesi esastır.

Gençlik Merkezleri Akademisi’ndeki atölyeler şunlardır:

Değerler Atölyesi:

Kadim medeniyetimizden günümüze miras olan milli ve manevi değerlerimizin gençlerimiz tarafından yaşayarak, gözleyerek ve hissederek özümsenmesi üzerine atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Dini İlimler Atölyesi:

Gençlerimizin dinimizi doğru kaynaklardan okumaları, öğrenmeleri ve bu öğrendiklerini tatbik etmeleri üzerine atölye çalışmaları yapılmaktadır.

İnovasyon Atölyesi:


Gençlerimize ihtiyaç duydukları alanlarla ilgili yepyeni imkânlar sunularak girişimci, yeniliğe açık, bilimsel gelişmeleri takip eden, çağın gereksinimlerini yakalamış bireyler olarak geleceği inşa etmelerine katkı sağlayacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Kişisel Gelişim Atölyesi:

Gençlerimizin her geçen gün gelişen dünyamızda ne istediğinin farkında olan, kendi kabiliyet ve yeterliliklerinin sınırlarını zorlayan; gerek sosyal hayatta gerek kariyer planlamasında daha etkili olmaları üzerine atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Sosyal Bilimler Atölyesi:

Gençlerimizin ufuk açıcı atölye çalışmalarıyla hayata,  topluma, tarihe ve sanata farklı açılardan bakmalarını sağlayacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Dil Eğitimleri Atölyesi:

Gençlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı dillerin de atölye çalışması gerçekleştirilmektedir. “Bir dil bir insan, iki dil iki insan” düşüncesiyle hareket edilerek, gençlerimizin kendilerini farklı dil kullanımları geliştirmelerini sağlayacak atölye çalışmaları yapılmaktadır. Bu atölyede esas olan gramer eğitimi değil, gençlerimizin ilgi duyduğu dille ilgili günlük konuşma becerisini elde edebilmektedir.

Güzel Sanatlar Atölyesi:

            Gençlerimizin en verimli, en üretken yaşlarında gençlik merkezlerinde güzel sanatların her alanında nitelikli atölye çalışmaları ile beden ve kalp birlikteliğini tecrübe etmelerini sağlayacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi:

Gençlerimizin güçlü Türkiye için sağlıklı nesillerin yetişmesi gerektiğinin farkında olarak sağlıklı bir yaşam ve spor üzerine atölye çalışmalarına katılmaları sağlanmaktadır.


Kaynak:ghgm.gsb.gov.tr

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 883429
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.